Binjakët 1 °: Aspekti neutral i Venusit ju lejon të mbështeteni në një gjendje të mirë astrologjike në dashuri. Gjatë ditëve të ardhshme, gjithashtu mund të llogarisni Hënën, që do t’ju ndihmojë të rekuperoni, veçanërisht nëse ka pasur një krizë kohët e fundit. Në punë janë ditë veçanërisht dinamike, ajo që rrezikon të të ngadalësojë është vetëm një ndjenjë e fortë lodhjeje, veçanërisht nëse përpiqesh të arrish rezultate më të mira. Është më mirë të jesh i kujdesshëm në menaxhimin e parave.

Gaforrja 2 °: Po kalon një periudhë të rëndësishme të rimëkëmbjes. Është mbi të gjitha nga pikëpamja sentimentale që mund të mbështeteni në një gjendje më të mirë. Jupiteri i favorshëm ju fton të jeni më të hapur dhe të disponueshëm për të tjerët. Ju keni mundësinë për të zgjidhur disa çështje të pazgjidhura në lidhje me menaxhimin e shtëpisë, ose disa keqkuptime që ndikojnë për familjen. Gjithashtu priten takime të reja, sidomos gjatë muajve të ardhshëm. Kujdes, megjithatë, në punë, ku Mërkuri i kundërt mund të shkaktojë një ngadalësim.

Virgjëresha 3 °: Shumë shpesh merrni një qëndrim të disponueshëm dhe simpatik ndaj të tjerëve të cilët megjithatë nuk janë gjithmonë në gjendje t’ju kthejnë vëmendje të barabartë. Përgatituni për një të hënë nervoze, ndoshta edhe për shkak të Hënës së pafavorshme. Do të rimerrni veten sidomos mes ditëve të së martës dhe të mërkurës, kur gjithashtu mund të hiqni barrën në punë dhe të filloni ta zhbllokoni situatën për një kohë të gjatë. Ditët më të mira do të jenë ato të së shtunës dhe të dielës, veçanërisht për ata që duan t’i japin vetes pak kohë shtesë me partnerin.

Akrepi 4 °: Midis shenjave të ujit ju jeni më e preferuara e yjeve. Edhe nëse herë pas here jeni shumë të hutuar dhe të pavendosur, nuk duhet të dyshoni në aftësitë tuaja, sepse ju keni mundësinë për të zgjidhur një çështje të gjatë. Në punë ju nxiteni të veproni. Mos lejoni që pasiguritë ose shqetësimet të mund t’ju kufizojnë. Në dashuri, nga ana tjetër, është një periudhë shumë e gjallë dhe është më e lehtë për të përjetuar emocione dhe për të marrë një qëndrim më të hapur ndaj të tjerëve.

Peshorja 5 °: Ju dëshironi të merrni më shumë reagime, sidomos nga pikëpamja e biznesit. Ju ndiheni të pakënaqur dhe të bindur për atë që po bëni dhe për mjedisin ku po jetoni. Për momentin duhet bërë akoma shumë durim, sepse ka diçka që vazhdon të kufizojë vendosmërinë tuaj dhe ju pengon të veproni. Në dashuri, përpiquni të qëndroni të qetë, si dhe në familje. Në fakt, shumë shpesh ndodh që të humbisni durimin dhe ndoshta të thoni gjëra që nuk i mendoni vërtet.

Dashi 6: Ende disa ditë tensioni. Këtë herë, megjithatë, ndodh nga kundërshtimi i Mërkurit. Pjesa e parë e javës mund të jetë mjaft e vështirë për t’u menaxhuar edhe për shkak të Hënës së kundërt të martën dhe të mërkurën. Do të ketë rimëkëmbje gjatë fundjavës, edhe pse shumë ngatërresa vazhdojnë t’ju mundojnë. Ju duhet të krijoni më shumë pika referimi në jetën tuaj, sidomos në punë, ku duhet të jeni në gjendje të llogarisni një mbështetje më të besueshme, por për momentin nuk është e mundur. Mbahuni, shenjat e Zjarrit shërohen veçanërisht nga muaji nëntor.

Peshqit 7 °: Për horoskopin javor ka një gjendje të mirë astrologjike, sidomos në dashuri mund të mbështeteni në një rekuperim të mirë. Kjo është për shkak se Venusi është në anën tuaj dhe është më e lehtë të rivendosësh mirëkuptimin me partnerin. Kush nuk është i bindur për gjendjen e tij sentimentale, ose po mban dy histori, duhet të ndalet dhe të reflektojë. Në punë angazhimi juaj do t’ju çojë në rezultati të madh.

Shigjetari 8 °: Horoskopi javor tregon se Hëna në opozitë mund ta bëjë të vështirë për të menaxhuar disa çështje të punës. Për të komplikuar gjendjen tuaj mund të ndikojë edhe kundërshtimi i Merkurit, dhe tensionet me anëtarët e familjes dhe kolegët e bëjnë mjedisin në të cilin punoni shumë të tensionuar. Është e lehtë të ndihesh i paduruar me një situatë që nuk të ka kënaqur për një kohë të gjatë. Dëshira për të kthyer faqe do të ndikojë gjithashtu në jetën tuaj të dashurisë. Gjatë javëve të ardhshme tregimet që nuk vlejnë do të nxirren jashtë.

Bricjapi 8 °: Paolo Fox shpesh ju identifikon si një skenarist, i cili ka nevojë për aktorët, për të realizuar skenarin apo projektet e veta. Në këtë situatë mund të ndodhë që të merrni më shumë përgjegjësi sesa prisni. Po ashtu, të tjerët nuk janë gjithmonë të gatshëm të kënaqin dëshirat tuaja. Horoskopi javor bën thirrje për kujdes sepse disa keqkuptime mund të lindin në punë. Në dashuri, në vend të kësaj, ka rimëkëmbje, në sajë të aspektit të shkëlqyer të Venusit që ju ndihmon të jetoni më shumë në një mënyrë më aktive dhe përfshirëse marrëdhëniet tuaja ndërpersonale.

Ujori 10 °: Duhet të ballafaqoheni me çështje burokratike dhe ligjore, që ju shkaktojnë shumë stres dhe shumë shqetësim. Ju luftoni për të rivendosur rregull më të madh në punë. Ju jeni duke pritur për një konfirmim, një përgjigje që megjithatë mund të arrijë në javët e ardhshme. Edhe në qoftë se për momentin gjithçka duket shumë e komplikuar dhe konfuze, do të shihni se ngadalë do të rekuperoni. Edhe në dashuri është e lehtë të humbisni durimin, veçanërisht nëse keni probleme me komunikimin e kohëve të fundit me partnerin dhe menaxhimin e angazhimeve në lidhje me punën.

Demi 11 °: Opozita e Venusit vazhdon t’ju krijojë disa vështirësi nga pikëpamja sentimentale. E pamundur për të vazhduar shtyrjen e zgjidhjes së disa vështirësive në çift. Nuk është e lehtë të kthesh faqen dhe të përmirësosh gjendjen tënde, këto ditë do të përballeni me vendime. Ditët më të mira të javës do të jenë të enjten dhe të premten. Në punë do të jetë mbi të gjitha nga nëntori që do të rikuperoni, falë edhe kundërshtimit të Jupiterit që do të zbehet.

Luani 12 °: Horoskopi javor me luhatje, në këtë periudhë nuk është e lehtë për të arritur qëllimet tuaja. Ju jeni në një fazë të reflektimit dhe jo të veprimit. Për momentin duhet të jeni të durueshëm dhe tolerantë dhe të krijoni kushtet e duhura për gjërat, që do të ndodhin para së gjithash nga javët e ardhshme. Do të jetë veçanërisht në nëntor dhe dhjetor që do të krijohen kushtet më të mira dhe do të keni mundësinë të merrni revanshin që shpresoni për në punë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here