Akrepi, 8 1/2: Ata që kanë qenë vetëm për njëfarë kohe, janë ndoshta sepse kanë frikë të përfshihen dhe të përjetojnë emocione të reja. Kjo e shtunë ka një gjendje astrologjike të forcës, mos kini frikë të dilni dhe të përfshiheni pak më shumë. Dita e së dielës me pesë yje për dashuri dhe fat në takime. Edhe ata që kanë pasur një vështirësi do të marrin veten, ndërsa ata me një histori të madhe do të jenë në gjendje ta konfirmojnë atë.

Bricjapi, 8: Ekziston një gjendje mjaft e qetë astrologjike, në këtë kohë është më e lehtë të bashkoheni me të tjerët. Pra, kini kujdes që të mos izoloheni, përndryshe mund ta gjeni veten të vetëm, edhe kur të keni nevojë. Edhe pse ka disa ngatërresa, mos kini frikë të komunikoni qëllime dhe projekte interesante dhe të reja, që mund t’ju ndihmojnë të merrni veten. Horoskopi nesër pesë yje për dashurinë dhe punën, përfitoni nga kjo gjendje e forcës për të marrë disa kohë për veten tuaj.

Peshorja, 8: Ka përgjegjësi të mëdha, të cilat duhet të përpiqeni t’i çoni përpara. Çdo sukses i vogël kushton shumë përpjekje. Ju aktualisht jeni duke u munduar t’u jepni vlerë interesave tuaja. Midis Nëntorit dhe Dhjetorit do të ketë një rimëkëmbje të mirë në nivel sentimental. Këtë fundjavë ju duhet t’i kushtoni vëmendje të veçantë menaxhimit të shpenzimeve. E diela ditë me pesë yje për punën dhe fatin. Falë miqësive tuaja, mund të përjetoni emocione të bukura.

Dashi, 7 1/2: Ju keni shumë objektiva, ju jeni gjithashtu duke propozuar për të arritur diçka më shumë në funksion të së ardhmes. Sidoqoftë, mundësitë e paraqitura për ju nuk janë gjithmonë të favorshme. Megjithatë, mbani optimizëm të lartë dhe përpiquni të mos dekurajoheni nga vështirësitë. Kjo do të jetë një fundjavë e fuqisë, e rimëkëmbjes, që do t’ju ndihmojë të keni më shumë harmoni në marrëdhënien tuaj me të tjerët. Veçanërisht të mirëpritura janë dashuritë e reja. Sipas horoskopit, e shtuna do të jetë një ditë rimëkëmbjeje, shfrytëzojeni mundësinë që të kaloni kohën tuaj të lirë në shoqërinë e atyre që doni.

Peshqit, 7 1/2: Mund të ketë probleme të vogla ose të mëdha në nivel profesional. Ju ndoshta jeni duke punuar shumë, por rezultatet nuk janë gjithnjë ato që shpresoni. Përkundër vështirësive, megjithatë, gjithmonë mund të fitoni dhe të gjeni një zgjidhje më të mirë që ju lejon të ecni përpara me forcë. Përfitoni nga kjo gjendje me Jupiterin të favorshëm për të realizuar projekte të caktuara. Kjo është koha e duhur për t’u përpjekur dhe për të zgjidhur çështjet e pazgjidhura. Të qëndrosh kundër dikujt tani do të thotë të vazhdosh situatat e mërisë, për të paktën një vit tjetër. E diela ditë me pesë yje për fatin në takime. Nëse dikush ju sulmon, ju jeni të detyruar të veproni. Për të rimarrë veten, do të ishte e mjaftueshme të mbështeteni në ëmbëlsinë e një personi të dashur.

Virgjëresha, 7 1/2: Ju jeni një shenjë e fortë dhe e vendosur, e cila do të jetë edhe më shumë në muajt e ardhshëm. Tani ju duhet të kuptoni se cilat janë pikat e referimit të jetës suaj. Gjatë kësaj periudhe mund të ketë një rënie të lehtë fizike për shkak të faktit se mund të ketë vështirësi dhe siklet në nyje. Kjo fundjavë do të jetë shumë interesante edhe nga pikëpamja sentimentale. Horoskopi të shtunën sinjalizon pesë yje për dashurinë. Kjo është një kohë e dobishme për të bërë plane të mëdha për të ardhmen. Tetori është muaji në të cilin duhet të përpiqeni të rregulloni llogaritë e lëna pezull.

Binjakët, 7: Çështje të vogla mund të dalin të shtunën nga pikëpamja sentimentale. Duhet të jeni të kujdesshëm, madje edhe në familje do të ketë polemika dhe shqetësime që mund t’ju shtyjnë të largoheni nga ata që për shumë kohë, kanë abuzuar me durimin tuaj. Megjithatë, dëshira për t’u argëtuar nuk mungon, një mik mund t’ju ndihmojë të ikni dhe të gjeni atë që keni nevojë.

Gaforrja, 7: Rënie e lehtë fizike për ata që janë lindur nën shenjën e Gaforres. Në përgjithësi ju po përjetoni një periudhë veçanërisht intensive, dhe prandaj është normale të ndiheni të lodhur edhe për pengesat e shumta me të cilat Saturni kundërshton vazhdimisht dhe ju detyron të matni veten. Mos e humbni optimizmin, gjithashtu sepse të shtunën dhe të dielën do të keni mundësi të ringriheni. Që të filloni sa më mirë javën e ardhshme, përpiquni të gjeni kohë për të pushuar e për të rimarrë fuqi dhe energji.

Demi, 7: Ju jeni në kontrast me veten, dëshira për ndryshim është e fortë, por nuk është e lehtë për të nxitur ndryshime të caktuara. Duhet të përpiqeni të jeni pak më tolerantë ndaj njerëzve që nuk e kuptojnë gjithmonë pikëpamjen tuaj të re për gjërat. Stresi është i madh, ashtu si dhe lodhja. Sidoqoftë, përkushtimi juaj do të shpërblehet dhe transformimet do t’ju ndihmojë të gjeni ekuilibra të reja. Fundjava e bukur për ndjenjat, fat në takime.

Luani, 6 1/2: Në dashuri është një periudhë e tensionit të madh. Nëse pas një dashurie të rëndësishme po përjetoni një tjetër, atëherë mund të bëni vetes pyetje. Venusi kundër tregon se ju duhet të bëni zgjedhje të rëndësishme. Në dashuri ju duhet të kuptoni se çfarë dëshironi, si dhe në biznes ju mund të bëni një marrëveshje të mirë. Mos u tërhiqni, tani ju keni mundësinë të shëroheni. Këtë fundjavë, madje edhe në familje, do të keni mundësinë për të gjetur qetësi më të madhe.

Shigjetari, 6 1/2: Horoskopi i Paolo Fox raporton një rënie të lehtë fizike nesër. Mundohuni të mos ekspozoheni shumë dhe të menaxhoni më mirë emocionet tuaja. Nga java e dytë e nëntorit do të vijë një pasuri e vogël, Jupiteri do të hyjë në shenjën tuaj të zodiakut dhe do t’ju ndihmojë të arrini një sukses më të madh.

Ujori, 6: Shumë të lindur të kësaj shenje, në këtë periudhë ndjehen pak nën presion. Ju po kaloni një fazë të tensionit të fortë që nuk varet direkt nga ju. Ata që kanë punuar shumë tani ndjejnë presion. Ka një shqetësim të caktuar që ka të bëjë më tepër me ata që janë të përfshirë në një projekt të ri në punë. Më të rinjtë mund të favorizohen nga tranziti i fundit i Mërkurit. Veçanërisht nëse punojnë në sektorin e komunikimit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here