Akrepi 9: Keni një rekuperim të mirë, ju jeni shenja e rritjes dhe pjekurisë. Të gjitha qëllimet që keni arritur, janë arritur falë një lufte. Përvojat tuaja përfaqësojnë një pasuri, ju gjithmonë e merrni jetën tuaj në gji, dhe në mënyrë të pashmangshme ju përballeni me një rrezik më shumë se të tjerët. Këtë fundjavë ka një ngritje të mirë, rimëkëmbje para së gjithash në dashuri. Në këtë fundjavë ju mund të përfshiheni edhe me një nostalgji të së kaluarës, madje mund të vendosni të dëgjoni një person të rëndësishëm që ka qenë pjesë e së kaluarës tuaj. Dita e së dielës me pesë yje për dashurinë, punën dhe fatin.

Peshqit, 8: Sipas horoskopit të së shtunës 29 shtator 2018, ju jeni ndër të preferuarit e yjeve. Projektet e reja janë veçanërisht të mira. Ata që kanë një Peshore ngjitur ose Dash, deri në fund të vitit mund të llogarisin një ndryshim më vendimtar. Megjithëse disa situata mund të mbyllen dhe duket se do të jenë fillimisht një disfatë, ato në të vërtetë do të zbulojnë një mundësi të madhe për të rindërtuar dhe fituar në të ardhmen. Ditë e rimëkëmbjes e diela, dashuria dhe fati me pesë yje, pavarësisht Hënës që mund të jenë pak kundër, do të keni mundësi të përjetoni emocione të mira.

Gaforrja, 8: Mund të ketë disa shqetësime të vogla në vendin e punës. Ka disa vështirësi në mjedisin që frekuentoni. Ju e keni të vështirë të besoni edhe njerëzit të cilët deri vonë kanë qenë një pikë referimi. Mund të mërziteni edhe në një mjedis të caktuar, por ju jeni të detyruar të merrni pjesë. Në këtë moment nuk është e lehtë për të marrë vendime të caktuara, por kini kujdes që të mos jeni shumë të drejtpërdrejtë e impulsivë, sepse ju mund të vendoseni kundër dikujt edhe duke bërë një shaka të thjeshtë. Në dashuri, megjithatë, ka një rimëkëmbje të mirë, e diela me pesë yje për ndjenjat.

Virgjëresha, 8: Për ata që kanë bërë shumë përvoja, kjo është ndoshta koha e duhur për të patur pretendime. Sipas Paolo Fox, shtatori, tetori dhe pjesa e parë e nëntorit do të jenë muaj interesantë, gjatë të cilave ju mund të mbështeteni në një rikuperim të mirë. Vetëm në dashuri është e rekomandueshme maturia me një ish që mund të thotë diçka kundër jush. Të dielën përpiquni të pushoni më shumë, sepse ju mund të rindjeni një farë tensioni.

Binjakët, 7 1/2: Keni nevojë për inkurajim, jo ​​sepse ju mungon vitaliteti apo forca, por sepse ju rrezikoni të krijoni konfuzion emocional. Jo çuditërisht, sidomos historitë e lindura kohët e fundit në këtë periudhë mund të ngrenë dyshime ose shkaktojnë ndonjë ngatërresë. Në punë ka gjasa që disa çështje të zgjidhen. Paolo Fox rekomandon që të veproni në dhjetor, sepse ndryshe do të bëhet më e vështirë për të zgjidhur disa vështirësi. Të shtunën dhe të dielën, kohë rekuperimi. Puna me pesë yje për të dielën.

Shigjetari, 7 1/2: Ju jeni duke u përgatitur për një ngjarje të madhe që së shpejti do të ndikojë në jetën tuaj. Deri në fund të vitit ju do të jeni në gjendje të merrni një vendim të rëndësishëm që mund të jetë në lidhje me punën ose jetën tuaj private. Ju do të keni mundësi të bëni diçka që nuk keni arritur deri më tani. Mos nënvlerësoni mundësitë që mund të ndodhin gjatë kësaj periudhe. E shtuna, 29 shtator 2018 pozitive, ndërsa e diela dhe e hëna është e kundërta dhe mund të ketë një rënie të lehtë fizike.

Bricjapi, 7 1/2: Ju jeni një shenjë që nuk ngurron të përfshiheni. Zakonisht ju vendosni se çfarë duhet të ndodhë rreth jush dhe në të ardhmen, por duke përdorur ndihmën e të tjerëve. Ju shpesh merrni përgjegjësi, por në disa raste ato gjithashtu mund t’ju shkaktojnë telashe. E diela ka një rikuperim të mirë, pesë yje në dashuri, fat dhe punë. Mundohuni të pushoni më shumë, të rikuperoni dhe të vlerësoni nëse në disa raste ia vlen të punoni kaq shumë.

Peshorja, 7: Ekziston një gjendje e mirë astrologjike, por ka disa tensione për shkak të qëndrimeve jo shumë pozitive. Ju përpiqeni të lidheni me njerëzit rreth jush, afinitet të vogël me Dashin, Gaforren dhe Peshoren. Këtë fundjavë Hëna fillon një tranzit të mirë, ditë me pesë yje e shtuna në dashuri dhe fat.

Dashi, 7: Ekziston një ekuilibër i pasigurt, zgjidhjet që ju gjeni dhe që vazhdoni janë gjithmonë me kohë të pjesshme dhe është e lehtë të humbni durimin. Të shtunën dhe të dielën ekziston rreziku që të dilni kundër dikujt, të ngrini zërin dhe të reagoni në një mënyrë që është shumë agresive dhe polemike. Kujdes sidomos në familje, ku mund të lindin debate edhe për arsye të parëndësishme.

Demi, 7: Për horoskopin e së shtunës dhe në javët e ardhshme ju do të vazhdoni të mendoni për një ndryshim. Ju dëshironi të bëni diçka ndryshe, por për momentin nuk ndiheni plotësisht të kënaqur. Ose ka një ndryshim që po përpiqeni të arrini për njëfarë kohe. Ose ka një problem emocional ose sentimental që përfshin disa tensione në marrëdhënien tuaj me të tjerët. Këtë fundjavë mund të ketë disa momente melankolie. Ju jeni një shenjë e Tokës, pra e arsyeshme. Duke mos qenë në gjendje të siguroheni dhe të përballeni me ndryshime të caktuara, kjo ju shkakton siklet të madh. Ju mund të ndjeni pak presion tani. Për fat të mirë, ka një rimëkëmbje të mirë të dielën. Sidoqoftë, gjithmonë është e domosdoshme të ruhet një maturi e caktuar, veçanërisht në familje, ku ka çështje midis të afërmve për t’u zgjidhur.

Luani, 7: Një periudhë e fuqisë së madhe është gati të fillojë. Megjithatë, për disa muaj, ne duhet të presim për atë që do të ndodhë. Juaji do të jetë një qiell me fuqi të madhe. Në nëntor dhe dhjetor do të merren vendime. Ndonëse mund të keni shqetësime për tani, mos harroni se këto do të zgjidhen. E diela është e mbuluar mbi të gjitha në familje dhe në dashuri. Në vendin e punës, marrja e vendimeve tepër të nxituara mund t’ju fusë në telashe.

Ujori, 6 1/2: Disa janë të zhgënjyer sepse prisnin më shumë mirëkuptim dhe kënaqësi nga të tjerët. Ka pak konfuzion, por nga nëntori deri në dhjetor mund të mbështeteni në menaxhimin më të mirë dhe më efikas të jetës suaj. E diela është për rekuperim, të favorizuara mbi të gjitha takimet.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here