GAFORRJA: Vera dhe vështirësitë që kanë karakterizuar mbi të gjithë muajin gusht janë tani një kujtim i largët. Kjo javë mbyllet për bukuri, dhe gjithashtu gjatë së ardhmes mund të mbështeteni në një gjendje astrologjike të forcës. Ju ndoshta do të prisni një të ardhur më të madhe ekonomike, por jepni kohë dhe pritjet tuaja do të përmbushen. Bëni kujdes për disa tensione që mund të lindin me një Dash.

AKREPI: Ekziston një konflikt midis gjendjes tuaj sentimentale dhe të punës. Nga njëra anë ju duhet të merreni me mosmarrëveshjen e Marsit që ju pengon të menaxhoni disa ngjarje të papritura në një mënyrë racionale dhe konkrete. Por për fat të mirë të paktën në dashuri ka mundësi më të mira për të qenë të lumtur. Tetori është një muaj interesant ku do të ketë rimëkëmbje të një historie në krizë për disa kohë.

SHIGJETARI: Nga njëra anë në punë po përpiqeni të bëni disa ndryshime. Transferimi ose mundësia e mbajtjes së një roli apo detyre të re ju intrigon. Në dashuri, megjithatë, ju kërkoni më shumë stabilitet. Për të marrë atë që ju dëshironi, tani duhet të angazhoheni në përpjekjen për të përsosur një histori që ka shkuar mirë për një kohë të gjatë. Ose bëni gjëra të qarta nëse një dashuri sapo ka lindur.

BRICJAPI: Po jetoni një periudhë të forcës dhe vendosmërisë së madhe. Venusi i favorshëm e bën statusin tuaj sentimental të veçantë. Fat i madh në takime për ata që janë vetëm, të cilët mund të mbështeten në një aftësi të madhe joshjeje. Jeni ndër shenjat e preferuara të momentit, madje edhe në punë, ku duket se nuk lejoni të ndikoheni nga ngjarjet, Edhe nëse muajt e fundit kanë qenë sfidues, në fund nuk do të pendoheni për përpjekjet që po bëni.

DASHI: Ka qenë një kohë që ju keni qenë duke pritur për diçka që shkon në avantazhin tuaj, sidomos në punë. Një koleg ose një mik mund t’ju ndihmojë të merrni atë që dëshironi. Përfshirja është thelbësore, dhe në sajë të forcës suaj dhe vendosmërisë suaj, do të gjeni mënyrën për të dalë në pah. Edhe pse, sipas parashikimeve Paolo Fox, në pjesën e fundit të vitit do të ketë propozime të mira, mos nënvlerësoni ditët e ardhshme, gjatë të cilave mund të ketë një ide të mirë apo edhe një nxitje për të vepruar.

DEMI: Aspekti disonant i Marsit mund t’ju shtyjë të keni reagime shumë impulsive dhe të drejtpërdrejta. Sipas horoskopit nesër dhe gjatë ditëve të ardhshme shmangni marrjen e angazhimeve ose ujditë e reja. Kjo nuk është një kohë e mirë për negociata, si dhe nuk ka nevojë të pranoni detyra të reja në qoftë se nuk jeni me të vërtetë të bindur. Edhe në dashuri keni nevojë për durim, duke marrë një qëndrim më racional nga nesër mund t’ju ndihmojë të shmangni gabime të caktuara.

LUANI: Dhjetori do të jetë muaji kur më në fund mund të merrni ato propozime ose ato mundësi që për momentin duken të paarritshme. Edhe gjatë muajit tetor ka vështirësi, veçanërisht për shkak se ka pasur zhgënjime apo premtime të humbura. Mbahuni dhe gjithmonë përpiquni të menaxhoni gjithçka në mënyrën më të mirë. Duke pasur gjithçka nën kontroll do t’ju ndihmojë të merrni vendime më të mira për të ardhmen e afërt.

VIRGJERESHA: Pjesa e dytë e vitit 2018 i shpërblen çiftet që e duan njëri-tjetrin. Projektet që përfshijnë familjen, martesën ose bashkëjetesën ju ndihmojnë të ndiheni më të kënaqur me statusin tuaj sentimental. Është e vështirë për ju të jetoni një marrëdhënie nëse nuk jeni plotësisht të bindur për ata që janë pranë jush. Doni të keni gjithçka nën kontroll, dhe për këtë arsye ndonjëherë pretendoni se të tjerët do t’i përmbushin pritjet tuaja.

BINJAKET: Tetori është një nga muajt më të vështirë të vitit dhe për këtë arsye duhet të jeni të kujdesshëm dhe të durueshëm. Për fat të keq, qetësia nuk është një nga virtytet tuaja kryesore. Për të kapërcyer pengesat ose komplikimet, duhet patjetër të përqendroheni në një organizim më të mirë të angazhimeve. Nesër një vonesë mund të vërë në provë durimin tuaj, mos hezitoni të kërkoni ndihmë nga një mik që të përpiqet të marrë përgjegjësinë për një problem.

PESHORJA: Aspekti disonant i Saturnit mund të ketë ngadalësuar, madje edhe në mënyrë të konsiderueshme, realizimin e një projekti të caktuar. Objektivat që po përpiqeni të çoni përpara ose në të cilat po punoni do të marrin më shumë reagime deri në fund të vitit. Ka të ngjarë që në krahasim me pranverën e kaluar, ju po punoni për ambicie të ndryshme, por kjo sërish mund t’ju lejojë të arrini sukses.

UJORI: Horoskopi nesër ju fton të jeni të kujdesshëm. Shumë të lindur nën shenjën e Ujorit dinë të kapërcejnë kundërshtimin e vështirë të Jupiterit, por duhet të përgatiten për këtë ngjarje të madhe. Në fakt, vlen të investoni në aktivitete me të vërtetë fitimprurëse që ju sjellin një avantazh, duke shmangur shpërdorimet e panevojshme. Edhe në dashuri duhet të jemi më pragmatik dhe të drejtpërdrejtë.

PESHQIT: Energjia rikthehet protagoniste aktive e jetës suaj, ku ka shumë mundësi për të dalë në pah. Paolo Fox ka përsëritur shpesh se dy vitet e ardhshme do t’ju shpien shumë larg. Ju jeni ndër shenjat e preferuara të momentit dhe përgatiteni për të jetuar një sezon të ri force. Mos lejoni që ndonjë fatkeqësi të shkatërrojë entuziazmin dhe angazhimin me të cilin po arrini qëllimet tuaja.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here