Dashi, 5 yje: Ju keni mundësinë për t’u shpenguar, veçanërisht nëse për një kohë të gjatë keni qenë të lënë mënjanë. Tani do të keni mundësinë të jetoni dashurinë në një mënyrë më aktive dhe përfshirëse. Mos kini frikë të përfshiheni, kjo është një periudhë interesante, gjatë së cilës ju mund të mbështeteni në një aftësi joshëse të madhe.

Binjakët, 5 yje: Horoskopi i të premtes, 5 tetor është pozitiv, ju mund të merrni më shumë, tratativat duhet të çohen përpara. Nga pikëpamja ekonomike kjo është një periudhë shumë dinamike dhe interesante. Në përgjithësi ka mundësi të mira edhe nga pikëpamja praktike, së shpejti do të ketë një mundësi për të marrë më shumë para. Dashuria del në sfond, sepse tani ekzistojnë prioritete të tjera që ju interesojnë dhe që marrin më shumë vëmendje.

Luani, 5 yje: Për shenjat e Zjarrit nga nëntori do të ketë një rimëkëmbje të madhe. Ky tregues është i dobishëm për ata që janë lindur nën shenjën e Luanit, të cilët duhet të veprojnë që tani për të krijuar kushte më të mira për të ardhmen e tyre. Nga pikëpamja sentimentale mund të ketë vështirësi. Ndoshta partneri ankohet se jeni shumë i zënë me punën dhe prandaj në mënyrë të pashmangshme ju mund të jepni më pak hapësirë ​​për jetën tuaj private dhe sentimentale.

Akrepi, 5 yje: Sipas Paolo Fox, midis 10 dhe 11 tetorit do të ketë një gjendje astrologjike veçanërisht interesante për ata të lindur nën shenjën e Akrepit. Pra, filloni të mendoni për atë që duhet të bëni gjatë javës së ardhshme. Do të ishte e rëndësishme të jeni në gjendje të dilni në pah dhe të bëni propozime për shkak se ju mund të merrni reagime të mira.

Virgjëresha, 4 yje: Ekziston një gjendje astrologjike e forcës, kjo është një periudhë interesante në të cilën mund të fitoni më shumë. Ata që nuk përfitojnë nga ky avantazh, u ndodh ndoshta për shkak se janë tepër kritikë dhe pesimistë. Nëse ka diçka të gabuar me jetën tuaj, mos insistoni në çështje që mund t’ju ndalojnë. Në vend të kësaj, ju duhet të ecni përpara, të përqendroheni në diçka të re dhe më të mirë.

Gaforrja, 4 yje: Për horoskopin e të premtes, 5 tetor ju keni mundësi të mira për të marrë më shumë nga pikëpamja sentimentale. Gjithashtu në punë ka mundësi për të arritur atë që ju dëshironi. Por duhet të jeni të guximshëm dhe të mos bëni më shumë kujdes se sa duhet, ndaj gjërave dhe propozimeve të reja. Mos jini të anshëm ndaj njohurive të reja. Shpesh ju hezitoni të ndryshoni sepse nuk doni të keni pesha në ndërgjegjen tuaj. Mos u fusni në situata të caktuara bllokimi. Mos harroni se nëse ka ndonjë vështirësi, përgjegjësia është edhe e jotja.

Peshorja, 4 yje: Ka një gjendje të mirë astrologjike, sipas horoskopit të 5/10/2018. Edhe pse mund të ketë disa tensione të përcaktuara nga disa shqetësime që kanë të bëjnë me një person të dashur për ju. Ata që janë të përfshirë në një iniciativë të re janë më të kënaqur me këtë mundësi. Por edhe në këtë rast mund të ketë shqetësime dhe vështirësi.

Bricjapi, 4 yje: Të kesh një person të afërt që t’ju inkurajojë të vlerësoni alternativat, mund të jetë shumë e dobishme. Ju gjithashtu duhet të përjetoni emocionet më të bukura dhe intensive. Dhe ndoshta edhe të përdorni pak më shumë imagjinatën Do të jetë veçanërisht gjatë muajit nëntor që do të keni më shumë mundësi për të vepruar. Jupiteri do të fillojë një tranzit të favorshëm për ata që lindin nën shenjën e Bricjapit.

Ujori, 3 yje: Ka një përmirësim të lehtë, Urani është një planet elektrik dhe është planeti juaj udhëheqës. Gjatë ditëve të ardhshme, megjithatë, mund të ketë vështirësi dhe mund të ketë vonesa në punë, të destinuara për të krijuar konfuzion të mëtejshëm. Në dashuri ka të ngjarë që mund të keni nevojë të rishikoni disa marrëdhënie. Në përgjithësi, ka tensione nga pikëpamja sentimentale. Ka të ngjarë që ato të përcaktohen edhe nga fakti që e keni të vështirë të mësoheni me disa ndryshime që ndikojnë në jetën tuaj të dashurisë.

Peshqit, 3 yje: Ata të lindur nën shenjën e Peshqve janë shumë instiktivë dhe mund të komunikojnë edhe me një vështrim të thjeshtë. Me pamjen tuaj gjithashtu mund të magjepsni ata që janë pranë jush. Aspekti i madh i Venusit për horoskopin nesër mund t’ju ndihmojë të merrni më shumë konfirmime në dashuri. Puna për momentin merr shumicën e ditëve tuaja. Në dashuri ju nuk jeni gjithmonë në gjendje të jepni më të mirën e vetes, siç dëshironi.

Demi, 2 yje: Venusi është në opozitë dhe në lëvizje retrograde. Kjo gjendje tregon se ndoshta të lindurit e kësaj shenje këto ditë po mendojnë për të kaluarën. Gjithashtu mund të kryeni akte të veçanta për traditën familjare. Ata me një histori të rëndësishme mund të kenë pretendime. Të tjerët, në vend që të jenë vetëm, do të donin më shumë konfirmim dhe përgjigje. Ka ditë gjatë të cilave disa tensione lidhur me të kaluarën duhet të eleminohen. Gjithashtu largoni ata njerëz që duhet të harrohen.

Shigjetari, 2 yje: Tani po reflektoni mbi te ardhmen tuaj. Ju jeni vazhdimisht në kërkim të situatave të reja. Kini kujdes, megjithatë, që të mos jeni të ngatërruar në situata të komplikuara. Do të jetë veçanërisht nga nëntori që ju do të keni mundësi të veproni. Gjatë këtij muaji, në fakt, mund të vendosni edhe të braktisni situatat dhe njerëzit që ju kanë zhgënjyer deri më tani. Tani ju jeni duke reflektuar mbi të ardhmen tuaj, mbi zgjedhjet më të mira për të bërë dhe ato që mund t’ju ndihmojnë të arrini objektiva të reja që keni vendosur vetë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here