Shenjat më të favorizuara, me 5 yje:
GAFORRJA – Saturnit kundër mund t’ju vërë në telashe, por në fund ju gjithmonë arrini t’ia hidhni, në çdo kontekst. Ka një afrim interesant me shenjën e Peshqve. Në këtë periudhë problemet dhe shqetësime mund të lindin vetëm nëse ata që janë pranë jush, nuk ju mbështesin. Në përgjithësi, edhe nëse nuk jeni plotësisht të kënaqur me atë që po bëni, ka ende mundësi të mira për të përfituar nga situatat e dobishme që do ju shkojnë mirë.

PESHORJA – Në këtë periudhë jeni pak si shumë nervoz. Ju ndoshta jeni duke pritur për të bërë gjëra të mëdha, ose keni marrë përvoja të reja të punës që ju kanë bërë mjaft të acaruar. Horoskopi nesër është ende pozitiv, i prekur vetëm nga stresi dhe lodhja, sepse ju jeni në një gjendje të konkurrencës së fortë, prandaj kërkohen përpjekje të mëdha.

AKREPI – Është një periudhë shumë kreative, gjatë së cilës mund të arrini suksese të vogla apo të mëdha. Edhe nga pikëpamja ekonomike, nëse po kujdeseni për disa marrëveshje në lidhje me një marrëveshje, lajmi i mirë mund të vijë pa vonuar. Ju jeni qendra e vëmendjes, prandaj përpiquni të përqëndroheni në gjërat e bukura të jetës tuaj dhe të mbani një qëndrim pozitiv dhe optimist për të shmangur humbjen e mundësive fitimprurëse, edhe për të ardhmen tuaj.

PESHQIT – Ata që kanë një Peshore apo Dash në ngjitje, mund të kenë ndonjë problem më shumë. Shmangni ndryshimet drastike, dhe gjithashtu pranoni këshillën e një personi të besuar dhe me përvojë. Bëni kujdes që të mos i besosh atyre që nuk e meritojnë. Angazhimi juaj po ju sjell qëllimet e dëshiruara. Edhe gjatë muajve të ardhshëm, do të vazhdoni mirë. Ka ardhur koha të vetëafirmoheni. Edhe në dashuri, nëse ka presione të reja ku punoni, ose nëse doni të jepni një kthesë më të rëndësishme në jetën tuaj të dashurisë, dy vitet e ardhshme do të jenë shumë të rëndësishme.

Me 4 yje:
DASHI – Projekte të reja të punës ju interesojnë shumë. Çdo gjë që lind tani, ose ka nisur në fillim të vitit, nuk ju sjell stabilitetin dhe konfirmimet që ju nevojiten. Kjo ndjenjë e pasigurisë dhe pavendosmërisë së fortë është mjaft e pazakontë për ata që lindin në shenjën e Dashit, të cilët zakonisht janë shumë të vendosur dhe të drejtpërdrejtë. Ky qëndrim gjithashtu shkakton konfuzion tek ata që janë pranë jush. Horoskopi nesër rekomandon që të jeni pak më të durueshëm dhe tolerantë.

VIRGJERESHA – Tre muajt e ardhshëm duhet të organizoni mirë angazhimet. Nëse dikush ka mashtruar ose përfituar nga ju, ndoshta do të keni nevojë të ndërmerrni hapa ligjorë deri në fund të vitit. Ekzistojnë kushtet e një kontrate për t’u shqyrtuar. Nëse mund të gjeni një kompromis në tre muajt e ardhshëm, mund të mendoni për zgjidhjen e çështjeve të caktuara në një mënyrë të mirë. Në dashuri, ata që kanë filluar kohët e fundit një bashkëjetesë ose i kanë dhënë një kthesë më të rëndësishme në marrëdhënieve të tyre, janë më të motivuar të shikojnë të ardhmen me interes më të madh.

SHIGJETARI – Në dhjetor do të keni një detyrë të re. Edhe tani ju në fakt keni forcë dhe vendosmëri të madhe. Ju jeni më të mbrojtur, edhe pse nuk duhet të jeni shumë të furishëm dhe ekzagjerues. Nëse ka një rrugë të mesme, mos prisni që të vijnë të tjerët ta propozojnë, por lëvizni ju të parët, sepse tashmë e dini se kush është strategjia që duhet ndjekur. Janë të favorizuar të rinjtë që janë në kërkim të propozimeve të reja të punës. Ata që lindin në këtë shenjë zakonisht e duan jetën e mirë dhe për këtë arsye, edhe më të pjekurit nuk hezitojnë të hyjnë në lojë.

BRICJAPI – Ju jeni një shenjë që tregon më shumë vite se sa mosha që keni, sepse jeni të pjekur dhe të përgjegjshëm edhe kur jeni shumë të rinj. Edhe ju herë pas here keni nevojë për një pushim dhe të gjeni pak më shumë paqe mendore. Viti i ardhshëm do të jetë shumë konstruktiv për ata që duan të kenë një fëmijë ose të martohen. E kaluara është shumë e rëndësishme për ju, dhe në realitet mendoni se situata të caktuara përsëriten gjithmonë, edhe nëse kalojnë vitet.

Me 3 yje:
UJORI – E keni kokën tuaj mbi re, ndoshta këto ditë ju nuk keni marrë konfirmimin që keni shpresuar. Këto ditë ju jeni shumë energjikë dhe madje mund të ndiheni nën presion. Mbi të gjitha në dashuri, mund të ketë tensione dhe vështirësi që varen nga marrëdhënia juaj. Kush është vetëm mund të ndjehet nervoz, pikërisht sepse nuk ka askënd për të dashur.

LUANI – Në këtë periudhë jeni duke parë përreth dhe po vlerësoni më objektivisht dhe me vëmendje atë që ju rrethon. Në përgjithësi, sipas horoskopit të të premtes, 14 shtator, nesër dhe në ditët e ardhshme ju do të shihni veten në një gjendje mjaft të qetë, e cila ndoshta nuk ka ndodhur me ju për disa kohë. Keni kuptuar se diçka po ndryshon rreth jush. Mos mendoni se ky ndalim është një bllok. Ju duhet të reflektoni dhe të vlerësoni kushte të ndryshme, edhe para se të bëni zgjedhje të rëndësishme.

Me 2 yje:
DEMI – Ju keni aftësinë për të arritur sukses në ecjen përpara në një mënyrë racionale dhe logjike. Por në të njëjtën kohë ju ruani gjithashtu një interes të caktuar për bukurinë dhe estetikën. Në përgjithësi, pra, keni një qëndrim mjaft të matur dhe harmonik, por gjatë javëve të ardhshme do të ketë vështirësi. Disa nga të lindurit në këtë shenjë u prekën shumë nga tranzitimi i Uranit në maj, dhe për këtë arsye kanë bërë ndryshime të shumta në jetën e tyre. Të tjerët nuk kanë pasur guximin të ndryshojnë sepse janë më konservatorë dhe prandaj vuajnë edhe më shumë nga kjo gjendje shqetësim.

BINJAKET – Jeni pak me humor të rënë, pjesa e dytë e javës ju sheh në rënie. Sidoqoftë, është e vështirë për ju të ndiheni krejtësisht joaktivë. Ju mund të rimerrni veten dhe dhe nëse keni patur probleme fizike pranverën e kaluar, tani ka një rënie të lehtë. Kujdes nga gabimet e shkëputura në dashuri, kohët e fundit ju jeni pak të hutuar dhe partneri ndoshta ankohet.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here