Binjakët, 5 yje: Ka ardhur koha për të gjetur zgjidhje të dobishme për çështjet që kanë qenë në pritje për disa kohësh. Në dashuri tani jeni shumë tolerantë. Ju keni idenë e duhur në kohën e duhur që ju bën të ktheni faqe. Në fund, koha do t’ju japë arsye, dhe për këtë arsye ju tani po dakordësoheni me ata që janë pranë jush, sepse së shpejti do të keni mundësinë që kërkoni për revanshin tuaj.

Akrepi, 5 yje: Në këtë moment ju mund të dominoni në dashuri. Tani ju mund të protestoni nëse dikush ju ka bërë të vuani kohët e fundit. Është një moment interesant, mund të bëni gjithçka që dëshironi. Organizoni diçka të këndshme për këtë fundjavë. Ju jeni një shenjë që mund të ndjeheni mirë edhe vetëm, vetmia ju ndihmon të reflektoni dhe të arrini rezultate më të mira.

Peshqit, 5 yje: Ekziston një gjendje e mirë astrologjike, por disa situata mund të jenë më të vështira për t’u administruar. Ekziston forcë e madhe, përpiquni ta shfrytëzoni këtë avantazh. Dashuria është e rëndësishme, mos e nënvlerësoni atë. Në punë nëse keni ndryshuar aktivitetin tuaj që nga maji, përpiquni të shfrytëzoni mundësitë që mund t’ju paraqiten në këtë periudhë, sepse së shpejti do të ketë lajme interesante.

Gaforrja, 4 yje: Ata që kanë një çështje të hapur prej kohësh, këto ditë mund të kenë marrë një përgjigje të mirë. Ju po arrini rezultate të mira në punë. Në këtë periudhë mund të mbështeteni në një rimëkëmbje të mirë, madje edhe fizike. Ju rëndon fakti që nuk keni dikë në anën tuaj. Për këtë arsye reagoni dhe përpiqeni të jetoni situatat më interesante. Ju mund të fitoni një sfidë, ka të ngjarë që Saturni kundër të krijojë vështirësi dhe zhgënjime, por me Jupiterin në favor, do të arrihen rezultate më të mira, prandaj mos hiqni dorë, nëse jo gjithçka shkon ashtu siç dëshironi.

Virgjëresha, 4 yje: Ju jeni një shenjë shumë racionale dhe inteligjente, një nga cilësitë tuaja është se gjithmonë mund të bëni kritika pozitive dhe të punoni për të përmirësuar veten dhe mjedisin që rrethon. Këto ditë ju keni mundësinë të përballeni dhe të zgjidhni situata që kanë mbetur të pazgjidhura me kalimin e kohës. Duhet të reflektoni mirë për zgjedhjet që duhet të bëni. Sipas horoskopit të Paolo Fox nga 22 tetori do të keni lajme të mira.

Shigjetari, 4 yje: Zakonisht të lindurit e kësaj shenje kanë një pozicion pozitiv dhe optimist. Në të vërtetë, përkundër vështirësive, në fund gjithnjë arrini të gjeni mënyrën e duhur për t’u përballur me jetën në mënyrë të fortë dhe kurrë të mos ndaleni. Nëse dikush përpiqet t’ju ndalojë, mos hezitoni ta largoni atë. Ju jeni të etur për të bërë takime të reja, tani keni mundësi të takoni njerëz që nuk keni qenë në gjendje të shihni për një kohë të gjatë.

Bricjapi, 4 yje: Për ju është gati për të filluar një stinë rinovimi. Mos harroni se në këtë moment është e rëndësishme të filloni të bëni gjëra të reja. Investoni në të ardhmen, mos e humbni kohën me situata të jashtëzakonshme që i përkasin të kaluarës suaj. Tani nuk jeni më të gatshëm të jeni tolerantë ndaj atyre që ju kanë bërë të vuani.

Dashi, 3 yje: Nga nëntori gjendja juaj astrologjike rimëkëmbet dhe ju gjithashtu mund të keni besim më të madh në veten tuaj. Për momentin ju jeni shumë i lodhur dhe keni probleme në menaxhimin e gjërave më të thjeshta. Në ditët në vijim do të jetë më e lehtë për të menaxhuar detyrat, sa më shumë javë kalojnë, aq më lehtë do të duket të vazhdoni dhe menaxhoni gjërat që duhen bërë.

Demi, 3 yje: Ju jeni një shenjë që nuk toleron imponimet. Rrallë ndodh që ju mund të mbështetni ata që përpiqen t’ju japin urdhra, edhe nëse pala tjetër ka të drejtë. Në punë ka acarime, paqartësi. Që nga maji jeni në një situatë ndryshimi të madh. Së shpejti nuk do të jetë më kundër Jupiteri dhe gjërat do të përmirësohen. Ata që kanë një dashuri të madhe ndoshta takohen pak, ndërsa ata që duan të përjetojnë një histori të re mund të kenë vështirësi.

Peshorja, 3 yje: Për të arritur një rezultat, shpesh keni nevojë për ndihmën e të tjerëve. Ju jeni të qeverisur nga Venusi, ju do të dëshironi të bëni jetën të rehatshme, por në fakt nuk është kështu. Ju jeni të detyruar të punoni shumë, dhe kjo ju vë në krizë, sepse jeni një shenjë që nuk doni të bëni asgjë dhe të kënaqeni me çdo kënaqësi. Në këtë kohë duhet të përpiqeni të jeni të kujdesshëm sidomos në menaxhimin e shpenzimeve. Falë aftësisë tuaj për të bërë të tjerët për vete, ju mund të merrni atë që dëshironi.

Ujori, 2 yje: Horoskopi i ditës së mërkurë 17 tetor 2018 tregon një lodhje të madhe. Ju do të keni nevojë për më shumë energji. Kjo është gjithashtu arsyeja pse shpesh jeni vonë dhe duhet të përballoni stresin. Disa dyshime ju detyrojnë të rifilloni gjërat disa herë. Edhe në dashuri, mund të krijohen situata që janë të vështira për t’u menaxhuar, për shkak të kësaj është e nevojshme të jeni të kujdesshëm me fjalët. Për të mos u bërë më nervozë, mund të jetë e dobishme të përpiqeni të evitoni detyrat e mëtejshme, lërini vetes hapësirë për të reflektuar dhe për të vepruar.

Luani, 2 yje: Në këtë moment ju duhet të shmangni rrëmbimin prej emocioneve. Nga nëntori do të ketë kushte më të mira, por tani për tani është më mirë të ruhet një qëndrim më i qetë dhe i moderuar. Do të jetë mbi të gjitha nga nëntori që do të keni më shumë liri veprimi. Shpesh e gjeni veten në konflikt me të tjerët, me njerëz që ju dalin kundër. Prisni javën tjetër ose fundin e muajit për të marrë vendime.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here