Binjakët, 5 yje: Hëna këto dy ditë do të jetë në tranzit në shenjën tuaj të zodiakut, ka një gjendje shumë pozitive astrologjike. Nuk është e lehtë për të menaxhuar të gjithë këtë energji, aq sa mund të humbni kontrollin dhe ndoshta të keni reagime të tepruara. Në përgjithësi, këto janë ditë shumë interesante.

Luani, 5 yje: Mos hezitoni të tregoni sa me vlerë jeni. Kjo është koha e duhur për të treguar cilësitë dhe aftësitë tuaja. Në punë është koha për të nxirrni në pah ato që keni bërë. Mos mbani pritshmëritë dhe projektet në sirtar, por tani ato mund t’ju sjellin rezultatet e dëshiruara. Vetëm në dashuri mund të ketë disa vështirësi dhe pasiguri, për momentin puna është një përparësi për ju.

Peshorja, 5 yje: Jeni ndër shenjat e favorizuara për 2 tetorin 2018. Në përgjithësi, ju jeni një shenjë shumë e ekuilibruar dhe e drejtë. Në këtë moment ju duhet të ecni një hap përpara drejt të tjerëve dhe të kuptoni se çfarë duhet të bëni. Ata që janë sjellë keq me ju në të kaluarën tani mund të largohen. Kjo është koha për ta rrethuar veten me njerëz që gjithmonë kanë qenë besnikë ndaj jush.

Bricjapi, 5 yje: Deri në fillim të vitit të ardhshëm është e mundur të zgjidhen mosmarrëveshjet e hapura. Në dashuri po kaloni një periudhë mjaft të qetë dhe paqësore, gjatë së cilës ju mund të mendoni gjithashtu për zgjidhjen e keqkuptimeve të vogla ose të mëdha që kanë prishur marrëdhënien tuaj me të tjerët në punë dhe në familje. Kush është vetëm, duhet të përpiqet të përmirësohert, sepse kjo është një kohë e mirë për të bërë njohje të reja dhe miqësi të reja.

Dashi, 4 yje: Ju jeni një shenjë që jetoni pa keqardhje. Ju kurrë nuk ndaleni, ju nuk e lini veten të pengoheni nga frika. Falë qasjes tuaj dinamike dhe iniciativës, ju gjithmonë keni shumë përvoja dhe ndiheni të kënaqur me të kaluarën tuaj. Tani ajo që bëni ju sjell rezultate më të mira. Brenda katër javëve të ardhshme do të jeni në gjendje të keni një goditje të vogël fatlume.

Demi, 4 yje: Kjo është koha e duhur për të kënaqur dëshirat tuaja. Mos lejoni që paqartësitë dhe pasiguritë të mund ta frenojnë entuziazmin tuaj. Ndoshta në këtë moment mund të ndiheni të penduar vetëm sepse nuk keni pasur forcën dhe aftësinë për të ndryshuar disa gjëra në avantazhin tuaj. Ata që kanë pasur dëshirën për të transformuar jetën e tyre ose për të hequr peshën nga vetja, mund të preken nga një farë lodhje. Ju do të keni mundësi për të dalë nga situata që në të kaluarën ishin një problem.

Virgjëresha, 4 yje: Disonanca e Hënës mund t’ju krijojë pak probleme, por në përgjithësi horoskopi mbetet pozitiv. Vetëm një rënie e lehtë fizike ose një sëmundje që ndikon në kyçet mund t’ju ngadalësojë. Ju do të duhet të merrni një qëndrim disi më të relaksuar ndaj të tjerëve.

Akrepi, 4 yje: Ekziston një rikuperim nga pikëpamja e punës, si dhe nga pikëpamja sentimentale mund të llogarisësh një pasion të madh ose një angazhim më të madh. Kur bie në dashuri dhe merrni mbrapsht dashuri, atëherë ju jeni shumë besnikë. Por kur nuk jeni të bindur për një histori ose jeni në fillim, është e lehtë për ju që të bëni një “shkelje” të vogël pa shumë keqardhje.

Gaforrja, 3 yje: Horoskopi vazhdon të sinjalizojë Saturnin e kundërt. Sipas Paolo Fox, në qoftë se keni pasur për të bërë një ndryshim të madh, atëherë tani ju keni vështirësi, sepse ju jeni një shenjë që është e ndjeshme ndaj ndryshimeve dhe inovacioneve. Përfitoni nga Jupiteri në një aspekt të favorshëm, mos i kufizoni mundësitë tuaja, por përpiquni të jeni të angazhuar, sepse jeni ndër shenjat e preferuara të kësaj periudhe.

Peshqit, 3 yje: Ekziston një gjendje e mirë astrologjike, por nga pikëpamja e rezultateve, sipas Paolo Fox, tani po provoheni, sepse çdo ditë ju jeni të detyruar të tregoni sa jeni të vlefshëm. Në përgjithësi, gratë e lindura nën shenjën e Peshqve tentojnë të marrin një qëndrim që është shumë gjithëpërfshirës dhe i disponueshëm për njerëzit që janë në vështirësi. Në vend të kësaj, përpiquni të jepni më shumë hapësirë ​​njerëzve që mund t’ju ndihmojnë të kontribuoni në suksesin tuaj. 

Shigjetari, 2 yje: Ka një gjendje më të mirë astrologjike, e cila fillon sidomos gjatë muajit nëntor. Ajo që ju bën më të shqetësuar dhe të merakosur, është fakti se përreth jush dikush përpiqet të ngrejë kufij. Marrja e përgjegjësive të reja tani mund të jetë një problem. Hëna është në një aspekt disonant dhe fton që të jemi të kujdesshëm me fjalët. Duhet shumë pak për të humbur qetësinë, jo vetëm për punën, por edhe për familjen. Ju do të duhet të keni në anën tuaj njerëz të aftë që t’ju mbështesin dhe të mos sjellin kufizime.

Ujori, 2 yje: Ekziston një ndjenjë e fortë stresi, e cila në fund të fundit ju penalizon. Në përgjithësi, ata që kanë lindur nën shenjën e Ujorit janë njerëz shumë dinamikë dhe nismëtarë. Nëse ju keni kufizuar veten për një kohë të gjatë, do të duhet të lëvizni pak më tej, sepse ju mund të rrezikoni të ndiheni edhe më të shqetësuar. Jeni një shenjë që e ka shumë të rëndësishme pavarësinë. Në dashuri nuk është e lehtë për të kuptuar nevojat tuaja.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here