Gaforrja, 5 yje: Ditë pozitive kjo e enjte, të paktën nga pikëpamja sentimentale. Këto janë ditë të këndshme për t’u përpjekur dhe për të rivendosur një marrëveshje më të fortë me partnerin. Por edhe të rizbuloni bashkëpjesëmarrjen e humbur. Ekziston një zgjim i pasionit, i cili për një kohë të gjatë ka qenë larg nga dashuritë më të forta, tani duhet të maturohet nevoja për të ndarë hapësirat dhe kohën me të dashurit. Nëse keni një person simpatik në krahun tuaj, do të jetë më e lehtë të afroheni.

Akrepi, 5 yje: Me Venusin në tranzit në shenjë është më e lehtë të flitet përsëri për ndjenjat tuaja. Marrëdhëniet e lindura kohët e fundit janë veçanërisht të favorizuara. Por do të jetë e nevojshme të përpiqeni të kontrolloni nervat, sepse kundërvënia e Marsit shpesh ju bën më të shqetësuar dhe impulsivë. Reflektoni mirë para se të veproni. Kush nuk ju njeh mirë mund të keqinterpretojë synimet tuaja.

Peshqit, 5 yje: Për të lindurit e kësaj shenje, dashuria është një prioritet dhe madje edhe nëse arrijnë suksese të mira nga pikëpamja profesionale, ata gjithmonë duhet të ndjehen të dashur e të mbrojtur. Pamja e mrekullueshme e Diellit favorizon çiftet jetëgjata. Sipas Paolo Fox edhe në javët e ardhshme mund të ketë lajme interesante në lidhje me familjen ose një projekt të jetës në çift.

Dashi, 4 yje: Ky muaj sjell stabilitet më të madh në një nivel sentimental. Ditët e para të tetorit mund të jenë mjaft të vështira për t’u menaxhuar, por për horoskopin e së enjtes, do të fillojë një rikuperim i mirë falë aspektit të shkëlqyer të Jupiterit. Do të jetë veçanërisht në familje që mund të lindin debate. Ajo që ka rëndësi është që të mos keni një qëndrim tepër pretendues ndaj të tjerëve, por gjithashtu të përgatiteni për një takim sqarues.

Bricjapi, 4 yje: Aspekti i mirë i Venusit inkurajon kontaktet dhe takimet. Krahasuar me pjesën e parë të vitit, tani shumë gjëra kanë ndryshuar në jetën tuaj. Angazhimi juaj shpërblehet. Projektet tuaja po përjetojnë suksesin e merituar. Përgjegjësitë rriten. Për ju është e pamundur të frenoni një proces evolucioni dhe rritjeje. Edhe vështirësitë dhe përvojat negative të së kaluarës përjetohen si një mundësi për të përmirësuar vetveten.

Virgjëresha, 4 yje: Dashuria mund të kthehet në protagoniste. Por këtë herë vendosni se si duhet të vazhdojë marrëdhënia juaj. Jeni lodhur duke kënaqur gjithmonë të tjerët, ndonjëherë duke i dhënë prioritet nevojave tuaja mund t’ju ndihmojë të përballeni më mirë me të ardhmen. Duke pasur njerëz që vazhdimisht kanë nevojë për ndihmën tuaj, në afat të gjatë mund të jetë rënduese për ju.

Peshorja, 3 yje: Ju jeni më optimistë se në të kaluarën. Sipas horoskopit të së enjtes dhe në ditët në vijim mund të ketë takime interesante. Krahasuar me pjesën e parë të vitit, sot është më e lehtë të përfshiheni. Por gjithashtu përpiquni të jetoni në një mënyrë më aktive dhe më të angazhuar në jetën private. Që nga vera edhe nga këndvështrimi sensual keni pasur një zgjim të mirë dhe një rimëkëmbje. Ndiheni më të sigurt tek vetja.

Binjakët, 3 yje: Prej disa javë ata që janë në çift janë duke kaluar nëpër një periudhë me luhatje. Në të vërtetë ju jeni duke punuar shumë, por nuk keni marrë gjithmonë shpërblimet që keni shpresuar. Nëse flisni gjithmonë për problemet tuaja mund të krijoni ndjenja të këqija tek të tjerët. Në familje me partnerin do të jetë e nevojshme të përpiqeni të jeni pak më të pranishëm.

Shigjetari, 3 yje: Ju jeni të vendosur, në krahasim me të kaluarën keni vetëdije më të madhe për atë që dëshironi për të ardhmen tuaj. Në anën tuaj ju duhet tani dikush që mund të qëndrojë në ritmin tuaj. Një person sipërmarrës i cili gjithashtu mund t’ju ndihmojë të merrni vendime të dobishme për mirëqenien tuaj. Sipas horoskopit e enjtja është një ditë e mirë për t’u kthyer për të folur për dashurinë dhe planet tuaja të ardhshme. Së shpejti do të ketë një gjendje të favorshme astrologjike, që inkurajon evolucionin tuaj.

Demi, 2 yje: Janë ditë plot acarim, ka disa muaj që përpiqeni të bini dakord me partnerin tuaj, sidomos përballë ndryshimeve të shumta që kanë karakterizuar jetën tuaj. Për ata që kanë qenë së bashku për një kohë të gjatë, mund të jetë e vështirë të përshtateni me ndryshimet dhe risitë që po sillni vetë. Ju duhet të përqendroheni në vetvete, por mos nënvlerësoni nevojat e atyre që janë pranë jush.

Luani, 2 yje: Vjeshta nuk është me të vërtetë një sezon ideal për ndjenjat. Ka pengesa që nuk ju lejojnë të jetoni pa kokëçarje jetën tuaj të dashurisë. Sipas horoskopit të Paolo Fox mund të ketë një moment nervozizmi. Po diskutoni çështje të së kaluarës, ka probleme që nuk janë tejkaluar dhe që mund të bëhen përsëri aktuale.

Ujori, 2 yje: Paolo Fox ju fton të jeni të kujdesshëm në menaxhimin e shpenzimeve tuaja. Ju jeni shenja e kaosit dhe konfuzionit. Nuk përjashtohet që disa gabime të shpërqendrimit mund t’ju penalizojnë në ditët e ardhshme. Mos u bë shumë impulsivë. Para se të merrni një vendim, gjithmonë vlerësoni lehtësinë e zgjedhjeve të caktuara. Në disa raste disponueshmëria dhe bujaria juaj mund të mos vlerësohen dhe meritohen.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here